OPIS OBIEKTU

Zapraszamy na warsztaty historyczne. To niecodzienna forma lekcji edukacyjnej podczas której łączymy naukę z zabawą. Jeśli chcesz dowiedzieć się kim był PARTACZ, jak w dawnych czasach pracował mincerz, skąd wywodzą się tradycje związane z piernikiem lub obalić mity dotyczące rzemiosła rycerskiego – koniecznie zajrzyj do nas!

Bądź pewny, roboty naszej nie spartaczymy!

Toruńscy Partacze – Otworzyli swoje podwoje w październiku 2016 roku, w ścisłym centrum Starego Miasta Torunia na ulicy Chełmińskiej 11, jest to pierwsze i jedyne miejsce w mieście, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji w jednej pakietowej cenie. Uczestnicy biorą udział w interaktywnych warsztatach, podczas których na własnej skórze mogą się przekonać jak wyglądały dawne rzemiosła. Inicjatywa Toruńskich Partaczy to nowy, świeży pomysł na poznanie historii poprzez interesujące połączenie wiedzy historycznej, pracy animatorów, sprzętu historycznego i czynnego zaangażowania gości. Warsztaty są prowadzone w trzech przestronnych salach, mogących jednorazowo pomieścić grupę nawet 60 osobową.

Program pojedynczych warsztatów dostosowywany jest do wieku uczestników, w taki sposób aby przekaz w praktyczny sposób uzupełniał wiedzę zdobytą w szkole i był ciekawy dla uczestników.

Wybrany pakiet trwa 90 minut i składa się z 3 pojedynczych warsztatów. Na grupę 15 osób przypada 1 darmowy bilet dla opiekuna. Warsztaty są realizowane przy grupie min. 15 osób.

Cena biletu na pakiet to 24 zł/ulgowy 30 zł/normalny.

Oferta:

,,Pakiet Partactwa’’ składa się z  interaktywnej lekcji historii wraz z pokazem walk średniowiecznych, warsztatu wypieku Toruńskiego piernika oraz poznaniem ciekawej historii kopernikańskiej ekonomii i wybicia pamiątkowej monety – Toruńskiego szeląga

Drugi pakiet zawiera interaktywną lekcję historii z pokazem walk średniowiecznych,  warsztat czerpania papieru oraz trzeci dowolnie wybrany przez uczestników warsztat

W ofercie znajdują się pojedyncze warsztaty takie jak:

1.Warsztat wypieku piernika ozdobnego

2.Warsztat czerpania papieru oraz kaligrafii

3.Warsztat historii połączony z pokazem walk średniowiecznych

4.Warsztat średniowiecznej kopernikańskiej ekonomii oraz wybicie pamiątkowej monety – Toruńskiego Szeląga

5.Warsztat Husarii Polskiej

6.Warsztat kaletniczy.

Każdy z warsztatów trwa około 45 minut a cena biletu wstępu tylko na 1 warsztat a nie w ramach pakietu ,,partactwa’’ lub stworzonego przez Państwa pakietu to 10 zł/ulgowy 15zł/normalny.

UŁATWIENIA DOSTĘPU

Udogodnieniem obiektu jest umiejscowienie w ścisłym Centrum Starego Miasta.

GODZINY OTWARCIA

Lokal jest czynny w godzinach 10 – 18 od poniedziałku do piątku oraz od 10 do 14 w weekendy. Wcześniejsza rezerwacja zagwarantuje Państwu dostępność lokalu w dogodnym terminie.

DANE KONTAKTOWE

Toruńscy Partacze

Toruń ul. Chełmińska 11 (róg ul. Franciszkańskiej)

Tel. +48 691 639 883

e-mail: biuro@ratuszanka.pl

www.torunscypartacze.pl