OPIS OBIEKTU

Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” to obecnie jedno z najpiękniejszych miejsc na toruńskiej Starówce i śmiało może konkurować z wieloma placami zabaw w Polsce.

Piernikowe Miasteczko powstało w 2004 r.  w samym centrum toruńskiej starówki, w dawnej fosie pomiędzy Starym, a Nowym miastem. Budowę placu zainicjował magistrat i Fabryka Cukiernicza „Kopernik”, a patronem został Tytus de Zoo, kultowy bohater komiksów Papcia Chmiela. Po dziesięciu latach plac zabaw zyskał nowe atrakcyjniejsze oblicze, dzięki któremu stał się doskonałym miejscem do rekreacji dla całych rodzin.

Mnogość atrakcji zadowoli każdego malca. Do zabawy są szachy z wielkoformatowymi figurami, minigolf, piłkarzyki i twister. Nie brakuje lubianych przez dzieci bujaków i huśtawek oraz zabawek muzycznych. Mali bywalcy mają do dyspozycji pierwszy w Toruniu wodny plac zabaw łączący funkcje  wodotrysku i miniaquaparku. Zamontowano tu dysze i ruchome wiaderka, z których tryskająca woda chłodzi dzieci bawiące się w upalne dni . Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech, ponieważ woda jest na bieżąco uzdatniana. Wokół brodzika znajdą się wygodne siedziska. Na placu zabaw stanęły też plenerowe stoły z siedziskami, przy których można wygodnie piknikować w rodzinnym gronie. Krótko mówiąc jest tu kolorowo, wesoło i bezpiecznie.

W okresie letnim odbywają się tutaj zajęcia z animatorami. Cały teren jest ogrodzony i dozorowany Na placu zabaw znajduje się toaleta,  w której znalazł się estetyczny kącik do przewijania niemowląt.

Gospodarzem obiektu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” – www.domharcerza.torun.pl

GODZINY OTWARCIA

Plac zabaw jest czynny codziennie w godz. 8.00 – 21.00

DANE KONTAKTOWE

Toruń, ul. Podmurna 62

Wstęp bezpłatny