OPIS OBIEKTU

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu to mulitikompleks, który mieści się w środkowej części dawnych Młynów Toruńskich (Młynów Richtera).  Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym i konserwatorskim, niszczejąca przez lata industrialna przestrzeń młyna zbożowego, dostała „drugie życie”. Dzisiaj pod adresem Władysława Łokietka 3  mieści się hostel, restauracja, sale warsztatowo-konferencyjne, sala widowiskowo-rekreacyjna, przestrzeń wystawowa, kafejka internetowa, strefa relaksu z czytelnią i bilardem, świetlica, boisko wielofunkcyjne z przyległym terenem rekreacyjnym oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Dzięki przemyślanej koncepcji adaptacyjnej na mapie Torunia powstało doskonałe miejsce do realizacji kilkudniowych pobytów wycieczkowych, kolonii,  wymian młodzieżowych z całego świata, eventów artystycznych oraz  realizacji kreatywnych warsztatów tematycznych dla dzieci i młodzieży z regionu.

Hostel MCSM z bazą noclegową dla 96 osób oferuje zakwaterowanie w wygodnych i przestronnych pokojach w tym w 9 pokojach 2-osobowych z łazienkami (3 pokoje dla osób niepełnosprawnych) oraz w 15 pokojach wieloosobowych (dla 3-, 5-, 6 osób) z łazienkami w korytarzu. Na każdym piętrze części hostelowej znajduje się w pełni wyposażona kuchnia do samodzielnego przygotowywania posiłków.

W budynku MCSM mieści się także restauracja Młyn Smaków. Na  co dzień serwuje się tutaj śniadania dla Gości hostelu oraz lunche w formie bufetowej, ale co ważniejsze dzięki dużej powierzchni (ok. 300 m2) z łatwością można wydać posiłki dla kilku grup turystycznych jednocześnie,  zorganizować bal gimnazjalny czy studniówkę.

UŁATWIENIA DOSTĘPU

Cały obiekt został wyposażony w systemy wentylacji, klimatyzacji oraz sieć internetową dostępną nieodpłatnie.

W ramach dokonanej adaptacji budynku zadbano także o potrzeby osób niepełnosprawnych: szerokie korytarze, bezprogowe wejścia do wszystkich pomieszczeń, windy, podjazdy zewnętrzne i wewnętrze oraz łazienki dla osób niepełnosprawnych we wszystkich częściach obiektu: konferencyjnej, restauracyjnej oraz hostelowej.

DANE KONTAKTOWE

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży

Władysława Łokietka 3, 87-100 Toruń

e-mail: recepcja@mcsm.torun.pl

tel. (+48) 56 656 70 20, kom. (+48) 530 854 952

www.mcsm.torun.pl

www.mlynsmakow.pl