OPIS OBIEKTU

Dbamy o środowisko dla przyszłych pokoleń! Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne w Szkole Leśnej na Barbarce dla dzieci, młodzieży i rodzin oraz seniorów.

Szkoła Leśna na Barbarce prowadzona przez Stowarzyszenie „Tilia”,  organizuje warsztaty, zajęcia pikniki i akcje o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, historycznej, integracyjnej  i artystycznej. Mają one charakter outdoorowy. Łączą edukację z aktywnością na świeżym powietrzu oraz rozwojem osobistym i społecznym. Uczestnicy poprzez bezpośrednie obserwacje i doświadczenia zaznajamiają się z zależnościami panującymi w środowisku i uczą się szacunku do przyrody. Oprócz zajęć jednodniowych organizowane są również dwu – i trzydniowe pobyty w ramach Zielonej Szkoły dla uczestników z całej Polski.

Szkoła Leśna na Barbarce  znajduje się w trakcyjnym kompleksie leśnym, nazywanym Osadą Leśną Barbarka. Osada związana jest z kultem św. Barbary. Położona jest w granicach Torunia, w odległości ok. 10 km od centrum i można do niej dojechać komunikacją miejską.

Barbarka jest również miejscem rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców Torunia i turystów.

Na terenie Osady znajduje się całoroczna baza noclegowa z 74 miejscami noclegowymi ( budynek Dworek – 24 miejsca, wyższy standard oraz budynek Gościniec – 50 miejsc). W Dworku znajduje się klimatyzowana sala konferencyjna na ok. 100 osób. Hotel przyjazny jest dużym i małym rodzinom oraz czworonogom.

W Osadzie znajduje się plac zabaw z trampolinami, wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego, Park Linowy, Barbarkowy Park Rekreacyjny (mini golf, kręgle terenowe, boule, sektor dziecięco-rodzinny), edukacyjne ścieżki dydaktyczne, szlaki rowerowe, siłownia pod chmurką, grillowiska i miejsca na organizację ogniska.

DODATKOWE INFORMACJE

Dla jakiej grupy wiekowej jest atrakcja?
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i rodzin oraz seniorów

Czy jest to aktywność w środku czy na zewnątrz (na pogodę/niepogodę)?
Warsztaty mają charakter terenowy, w razie niekorzystnych warunków pogodowych realizowane są w salach.

Informacje o parkingu
Na terenie Osady dostępny duży bezpłatny parking.

DANE KONTAKTOWE

Osada Leśna Barbarka, Szkoła Leśna na Barbarce
Przysiecka 13, 87–100 Toruń

e-mail: biuro@szkola-lesna.torun.pl

edukacja: (056) 657 60 85
rezerwacja noclegów: (056) 657 60 87

www.szkola-lesna.torun.pl