OPIS OBIEKTU

Osada Leśna Barbarka to uroczy zakątek Torunia o bogatej historii i ciekawych walorach przyrodniczych. Położona jest zaledwie 13 km od centrum Torunia.

Do Osady dojeżdżają specjalnie oznaczone autobusy MZK linii 27 oraz 31.

Na terenie Osady funkcjonuje Szkoła Leśna na Barbarce.

Oferta Szkoły Leśnej jest interdyscyplinarna; łączy w sobie rozwój świadomości ekologicznej, historycznej, patriotycznej i duchowej. Stanowi centrum służące szeroko rozumianej edukacji ekologiczno – przyrodniczej dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Program Szkoły Leśnej oparty jest na bezpośrednim kontakcie uczniów z przyrodą. Uzupełnieniem zajęć są materiały oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne przystosowane do poziomu intelektualno-rozwojowego uczestników. Uczestnicy mają do wyboru ponad 30 tematów zajęć w tym zajęcia integracyjne, sportowe oraz warsztaty plastyczne.

Szkoła Leśna oprócz zajęć jednodniowych organizuje również dwu – i trzydniowe pobyty w ramach Zielonej Szkoły dla uczniów z całej Polski.

Dla osób indywidualnych w tym dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów organizowane są otwarte spotkania warsztatowe. Informacje o zajęciach znaleźć można w aktualnościach na stronie internetowej.

Barbarka to także miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców Torunia oraz przybyłych turystów.

Na terenie Osady znajduje się całoroczna baza noclegowa. Łącznie do dyspozycji gości oddano 74 miejsca noclegowe w Dworku (wyższy standard – 24 miejsca) i w Gościńcu (50 miejsc). W Dworku znajduje się klimatyzowana sala konferencyjna.

Hotel przyjazny jest dużym i małym rodzinom oraz czworonogom.

Na terenie Osady znajdują się plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego, park linowy, Barbarkowy park rozrywki (terenowe kręgle, mini golf) oraz szlaki rowerowe, siłownia pod chmurką, kamienne grillowiska, miejsca na organizację ognisk itp.

DANE KONTAKTOWE

Osada Leśna Barbarka, Szkoła Leśna na Barbarce

Przysiecka 13, 87–100 Toruń

www.szkola-lesna.torun.pl

www.osadabarbarka.pl

 

e-mail: biuro@szkola-lesna.torun.pl

edukacja: (056) 657 60 85

rezerwacja noclegów: (056) 657 60 87